Biologická ochrana rostlin a čmelíny

VacekAktuality ze školy, Ze života školy

Odborná přednáška Ing. Martina Teplého z firmy BIOCONT LABORATORY, spol. s r.o. na téma „biologická ochrana rostlin a čmelíny“

Náš absolvent z roku 2006 Martin si 8. 4. 2024 připravil přednášku pro žáky 3. A a 3. B na téma biologická ochrana rostlin. Vysvětlil principy fungování a představil organismy, které se využívají. Prezentace byla doplněna perfektními videi s vývojovými cykly predátorů a parazitoidů a ukázkami predace mšic. Dále si žáci mohli prohlédnout konkrétní produkty firmy BIOCONT, např. TRICHTOP na ochranu kukuřice proti zavíječi. Super praktickou ukázkou byl plně osazený čmelín, který se využívá k opylení rostlin v uzavřených prostorách, např. sklenících.

Moc děkujeme a máme radost, že jsou absolventi naší školy úspěšní a zůstávají pracovat v oboru.