Putování k tajemné hoře

Dne 8.1.2024 zhlédli studenti  naší školy (obor Vodohospodář) v Divadle Karla Pippicha reportáž na téma Kambodža – putování k tajemné hoře.

Pořadem provázel cestovatel a fotograf Adam Lelek, který cestoval kambodžským územím ještě s dvěma spolupracovníky. Seznámil studenty s hlavním městem Phnompenh a důležitými historickými obdobími Kambodže. Připojil řadu zajímavostí: česky mluvícího monarchu, národní ovoce durian, své zkušenosti s ubytováním v tradiční vesnici i představení cirkusové školy ve městě Battambang.

Studenti se dozvěděli i aktuální informace týkající se odminování kambodžského území, kdy jsou na vyhledávání min používány vycvičené krysy. Ke konci reportáže nás zavedl do nejnavštěvovanějšího místa – chrámu Angkor Wat, jehož symbol se vyskytuje na státní vlajce Kambodže. Cílem cesty Adama Lelka se stala posvátná hora Phnom Aural v  Kardamomských horách.

Studenty pořad zaujal a inspiroval je k dalším cestovatelských zážitkům 🙂