Návštěva francouzských studentů – projekt Erasmus+

VacekAktuality ze školy, Ze života školy

Ve dnech 28.4. – 2.5. 2024 pobývala na naší škole v rámci projektu ERASMUS+ skupina 4 studentů ze školy ISETA-ECA, která se nachází ve francouzském městě Poisy. Toto město se nachází v regionu Auvergne-Rhône-Alpes, jehož správním střediskem je město Lyon.
Škola ISETA-ECA nabízí širokou škálu vzdělávacích oborů, mezi něž patří i obory zemědělství a vodohospodářství. K nám do Chrudimi studenti přijeli v rámci domluvené spolupráce, aby rozšířili své obzory za hranicemi své domoviny.
29.4. 2024
  • Zrána si francouzští studenti prohlédli školu. Podívali se, jak probíhá výuka chovu zvířat a angličtiny.
  • Odpoledne odjeli na exkurzi do zemědělského podniku Oseva AGRI Chrudim a.s. v Kočí.

30.4. 2024

• Po snídani se francouzští studenti opět zapojili do výuky, a to přímo v chemické laboratoři spolu s třídou 2.C. Společně s našimi studenty prováděli rozbory vody, titraci a určovali její tvrdost.
  • Během dopoledne se zúčastnili posledního zvonění čtvrtých ročníků.
  • Odpoledne návštívili ČOV Májov, kde vyslechli zajímavý výklad pana Ing. Petra Kavalíra z Vodárenské společnosti v Chrudimi o provozu ČOV a čištění odpadních vod.
  • Následně navštívili naše školní hospodářství ve Vestci.
  • K večeru navštívili akci Pálení čarodějnic v Chrudimi.
1.5. 2024
  • V tento den měla francouzská návštěva samostatný program. Na kolech prozkoumávali Francouzi přírodní krásy Chrudimska.
2.5. 2024
  • Společně s třídou 2.C se Francouzi vypravili na exkurzi do přírodní lokality Kochánovické rybníky a do lesů na Podhůře. Příjemný den zakončili na slatiňanském Monacu.
Věříme, že se francouzským studentům i jejich vyučujícímu u nás v Chrudimi líbilo. Doufáme, že se nám příští rok podaří obdobně vyslat v rámci projektu ERASMUS+ naše studenty do Francie.