Enersol

Ve čtvrtek 22.2.2024 se žákyně 3.C Adéla Denemarková a Eliška Klímová zúčastnily v Pardubicích okresního kola soužete Enersol.

V této soutěži studenti středních škol vytvářejí a poté před odbornou porotou prezentují své projektové práce. Projekty jsou zaměřeny na témata obnovitelných zdrojů, energetické úspory, omezování emisí, problematiku odpadů, na hospodaření s vodou atd.

Soutěž má tři kategorie – Enersol a praxe, Enersol a inovace a Enersol a popularizace.

Studentky naší školy si vybraly kategorii Enersol a popularizace a vytvořily deskovou hru zaměřenou na problematiku odpadů. Touto hrou chtěly zábavnou formou hráče přimět k zamyšlení nad problematikou odpadů a jejich následné ekologické recyklaci.

Adéla s Eliškou se svojí hrou v krajském kole uspěly a postoupily do celostátního kola, které se bude konat ve dnech 21. – 22. března 2024.

Děvčata držíme vám palce 🙂