Den českého strakatého skotu

Ve dnech 15. a 16.6. 2023 se náš fittingový kroužek zúčastnil prestižní soutěže „Den českého strakatého skotu“ v areálu zemědělské školy v Třebíči, který byl plně v režii studentů zemědělských škol. Do soutěže, která měla vynikající úroveň, se přihlásilo 8 týmů z celé ČR: Humpolec, Třebíč, Lanškroun, Bystřice pod Pernštejnem, Požďatín, Kostelec nad Orlicí, Chrudim a Benešov. Naše škola zde byla jako nováček.
Každý soutěžní tým si připravil choreografii se 4 kravami na 8 minut. Součástí naší choreografie byla mašinka (na fotce) s příznačným názvem „telátka“. Vybrali jsme si písničku od Hany Zagorové Mimořádná linka Praha – Tokio. Žáci nacvičovali choreografii ve smluvních zemědělských podnicích. Zde poznámka na okraj – naše kravičky moc linku nedržely a mašinka musela dost brzdit. Většina týmů byla uvolňována z vyučování a o to cennější je naše umístění na 5. místě. Naši žáci tuto činnost dělají totiž ve svém volném čase.
Součástí „Dne skotu“ bylo i veřejné hlasování o nejlepší tým přes internet. Díky propagaci a vzájemnému propojení se naše škola umístila na 1. místě. Všem, kteří poslali svůj hlas, patří velký dík. Tímto se naše škola dostává i do povědomí široké veřejnosti. Celou soutěž pořádá firma Impuls, která se zabývá plemenářskou činností v chovu skotu a Střední zemědělská škola v Třebíči. Pořadatelům děkujeme za vynikající organizaci a zázemí. Nad celou soutěží dohlížela pětičlenná mezinárodní porota, zástupci byli z Itálie, Slovenska, Nizozemska, Německa a Chorvatska.
Náš tým reprezentoval ve složení: Andrea Dlouhá, Anička Husáková, Veronika Uchytilová, Martin Malý, Šárka Kubínová, Tereza Kunrtová a vedoucí týmu učitel chovu zvířat Ing. Miloslav Kalousek.