Chovatelský den ve Zdislavicích

VacekZe života školy

Krásné počasí opět přálo i 18. ročníku chovatelského dne ve Zdislavicích. Chovatelskou přehlídku zahájily plemenice českého strakatého skotu, po nichž následovaly plemenice holštýnského plemene. Za český strakatý skot se přehlídky zúčastnilo celkem 13 plemenic od 6 chovatelů.

Ve dvou soutěžních kategoriích byly vyhlášeny tři nejlepší prvotelky a tři nejlepší starší krávy.

Nejlepší prvotelkou se stala plemenice Nikol z PROAGRO Radešínská Svratka, a.s., která si domů odvezla zároveň i titul krávy s nejlepším vemenem.

Nejlepší starší krávou se stala plemenice na 7. laktaci z podniku Zemědělská a.s. Horní Bradlo. Tato plemenice se právem stala i veteránkou výstavy, krávou s nejvyšší celoživotní užitkovostí a také celkovou ŠAMPIONKOU chovatelského dne za plemeno české strakaté. Krávu vodila Adéla Sůrová a Bára Fedorová ze 4.A.

Titul nejlepší vodičky si odnesla Kristýna Šmejkalová. Opět byla předvedena nádherná a skvěle připravená zvířata, na která bylo radost pohledět. Rozhodčí Ing. František Šitler to neměl vůbec jednoduché.

Poděkování opět patří všem vystavujícím podnikům, vodičům, návštěvníkům za atmosféru a zejména pořadatelům chovatelského dne.