Velikonoce na zámku

VacekZe života školy

V neděli se naše škola již tradičně prezentovala na akci Velikonoce na zámku v Pardubicích . Školy z pardubického kraje a regionální výrobci se zde prezentují podle svého zaměření. Přestože počasí nám  vůbec nepřálo, nakonec jako vždy akce vytáhla ven celkem velký počet návštěvníků, především rodičů s dětmi. V zázemí našeho stánku si chtěly děti především pohladit telátko ze školního statku ve Vestci. To bylo roztomilé, 3 týdny staré a děti mohly navrhnout pro něho jméno, to velmi rády samy nebo s pomocí rodičů psaly na slosovací lístek, ten vhodily do osudí. Společnost telátku dělali králíci, slepice – hedvábničky a krocan bronzový. Někteří přítomní si troufli na poznávačku zemědělských plodin v semenu i rostlině a hospodářských zvířat. Zpestření měla připravené Andrea Dlouhá v podobě králičího hopu.

Nepřízeň počasí se projevila nakonec asi na všem. Měli jsme problémy udržet si přístřeší nad hlavou, silný vítr si se stánky nemilosrdně pohrával, telátku jsme opatřili slušivý obleček v podobě teplé deky, aby vydrželo až do svého křtu, v závěru odpoledne jeden z návštěvníků vylosoval jméno Mařenka.

I když byla akce pro nás i ostatní vystavovatele náročná, zadostiučiněním nám je příjemný zážitek hostů, hlavně těch dětských.